Hajduszoboszlo – rekreacja i wypoczynek

Hajduszoboszlo – to wyjątkowe miasteczko położone w północno- wschodniej części Węgier. Znajduje się na obrzeżach Parku narodowego Hortobagy, około 200 km od Budapesztu i 20 km od Debreczyna.

Hajduszoboszlo to największy na Węgrach kompleks uzdrowiskowo- sanatoryjny, który już od 88 lat słynie ze swych głębinowych, leczniczych źródeł termalnych. Według zapewnień geologów pod Hajduszoboszlo rozciąga się prawdziwe morze z wodą termalną. Zanurzając się  w ciepłej termalnej wodzie morza podziemnego, można nie tylko odpocząć od codzienności, zrelaksować się ale również poprawić swoje zdrowie. Swą brunatną barwę to “PŁYNNE ZŁOTO” zawdzięcza wysokiej zawartości jodu i innych minerałów.  Oprócz bromu i jodu, woda termalna zawiera estrogen oraz cały szereg pierwiastków śladowych.
Kompleks kąpeliskowy składa się z dużej ilości basenów otwartych i krytych z wodą termalną i pitną o temperaturze do +38 °C. Prawdziwą sensacją kompleksu jest „plaża śródziemnomorska”: sztuczny brzeg morza otoczony palmami, olbrzymi basen, wypełniony kryształowo czystą wodą z lekkimi falami, który oddziela się ot jeziora zatopionym statkiem pirackim . Na terenie kąpieliska powstał pierwszy na Węgrzech Aquapark, który cały czas rozbudowuje się.  Kąpielisko lecznicze termalne w Hajduszoboszlo czynne jest przez cały rok . Skład wody termalnej we wszystkich basenach leczniczych jest identyczny, różnią się one jedynie temperaturą.
Centrum sportowe na terenie kąpieliska w Hajduszoboszlo zaprasza miłośników siatkówki plażowej, streetballa i tenisa. Liczne punkty gastronomiczne i restauracje w Hajduszoboszlo serwują zarówno tradycyjne potrawy węgierskie, jak i międzynarodowe.
W Hajduszoboszlo można nie tylko odpocząć, zrelaksować i poprawić swoje zdrowie, a także skorzystać z wielu atrakcji miasteczka.